четвер, 26 лютого 2015 р.

Образотворче мистецтво

Урок  образотворчого мистецтва у 5 класі


ТЕМА : «Я малюю «ДЕРЕВО ЖИТТЯ»
Мета:  
вчити учнів передавати на малюнку чарівний світ природи за допомогою основних прийомів петриківського розпису та елементів нетрадиційного малювання.
Розвивати фантазію, образне мислення, увагу до характерних елементів форми, зорову пам'ять, зосередженість.
Виховувати шанобливе ставлення до традицій українського народу, любов до своєї оселі, рідної мови, землі, мистецтва.

Художня техніка:
основні  прийоми петриківського розпису та елементи нетрадиційного малювання.

Обладнання :наочність (Орнаменти петриківського розпису), папір, фарби, пензлі, палітри, серветки, баночки з водою, нитки (для кляксографії).

Хід уроку
1.Організаційний момент.
Бажаю усім, щоб до кожного з вас
Завітало натхнення сьогодні у клас
І збудило бажання здобути знання,
Щоб потім життям ви не йшли навмання.
Щоб вам захотілось новеньке пізнати,
Самим научитись та інших навчати.
Перевірка наявності матеріалів для роботи.
2.Актуалізація опорних знань.
- Яке мистецтва називають декоративно – прикладним?
- Для чого люди використовують твори ДПМ?
- Що таке декоративне зображення?
3. Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні ми будемо створювати шедеври – Дерево життя.
4. Що ви очікуєте від уроку? (На дошці зображення дерева, але без листя.  Діти свої очікування проговорюють і вішають на дерево, «одягаючи його».)
5.Вивчення нового матеріалу.
Робота із підручником (с.67 5клас Т.Є.Рубля) . Самостійно.
- Що було найважливіше для давньої людини? ( Тварини і рослини)
- Чому? (людина вважала їх символами життя і здоров’я)
Слово вчителя.
Дерево життя - символ всесвіту,його зародження; символ росту,гармонії, безсмертя; невичерпних життєвих сил; вічного оновлення та відродження.
Дерево можна умовно поділити по  вертикалі  на три частини, до кожної з якої прив’язані певні істоти:
v Нижня – коріння (підземний світ),де є змії, риби, водоплавні птахи і тварини, бо низ дерева – не лише підземний світ, але й море, річка, взагалі вода.
v Середня – стовбур (земний світ), де співіснують великі істоти – люди і тварини – бики, коні, олені,вовки, ведмеді;
v Верхня – крона (небесний світ), де селяться птахи і бджоли, тут розташовуються небесні світила.
6.Фізхвилинка.
7.Закріплення вивченого матеріалу.
- Який формат для роботи обиремо? (А4 навпіл)
- За допомогою якого матеріалу створимо стовбур дерева?
- Як ця  нетрадиційна техніка називається? (кляксографія з ниточкою)
- Що зобразимо в нижній, середній, верхній частині?
7.Поетапне виконання роботи вчителем.
8.Практична діяльність  учнів.
9.Оцінювання робіт, виставка.
10.Рефлексія. Повернення до очікувань.
Вправа «Жива анкета»
Продовжити одну з фраз:
Я зрозумів…(зрозуміла…)
Я навчився… (навчилася…)
Я вирішив… (вирішила…)
Мені сподобалося …

11.Організоване закінчення уроку (прибирання робочого місця)

Немає коментарів:

Дописати коментар